TALOUDELLISTA TUKEA HARRASTEJALKAPALLOON

Mieluisa harrastus on tärkeä lapsen fyysisen, psyykkisen ja sosiaalisen kehityksen kannalta. Harrastaminen kuuluu kaikille, eikä yhdenkään lapsen pitäisi joutua tinkimään harrastamisesta. 

Kemas Oy on halunnut varmistaa kaikkien lasten mahdollisuuden jalkapallon harrastamiseen tukemalla haastavassa asemassa olevien perheiden harrastuskustannuksia. Lapselle myönnetty tuki kattaa koko kauden harrastusmaksut.


Tukea haetaan lomakkeen kautta. Kirjoita perustelut ainoastaan yleisellä tasolla. Älä laita hakemukseen arkaluotoisia tietoja. Voimme pyytää tarkentavia tietoja tarvittaessa. Hakijoiden tiedot tulevat ainoastaan työryhmälle, johon kuuluvat seuran puheenjohtaja Oona Sydänmaa sekä toiminnanjohtaja Leevi Perkiö. Työryhmä käsittelee hakemukset kuukausittain luottamuksellisesti.


Kriteerit tuen myöntämiselle:

Perheen taloudellinen haaste, esimerkiksi työttömyyden, sairastumisen, vanhempien eron, lasten lukumäärän tai muun toimeentuloon vaikuttavan syyn takia. 


Tuen myöntämisestä ilmoitetaan henkilökohtaisesti tuen hakijalle. Kemas Oy maksaa harrastamisen tuen suoraan MILO ry:lle.